Założenia przy tworzeniu aplikacji internetowych

Jakie założenia powinniśmy zawsze przyjąć przy pisaniu aplikacji internetowych ? Są to założenia, które zawsze muszą być spełnione w każdym wykonywanym przez nas projekcie, aby uniknąć późniejszych problemów.

Tworzenie aplikacji internetowych powinniśmy dokładnie zastanowić jaką funkcjonalność będzie miała aplikacja i komu będzie służyła. Każda aplikacja musi być tak napisana, aby współgrała z zainstalowanymi na serwerze protokołami, technologiami i certyfikatami po to aby nasza aplikacja, nie miała problemów z łączeniem się z bazą danych czy też nie wykazywała cały czas błędu.

Każda aplikacja, aby została dobrze przyjęta w danym środowisku musi być prosta i przyjazna użytkownikowi, wyobraźmy sobie, że na naszej aplikacji będą pracowali również ludzie, których wiedza na tematy związane z informatyką ogranicza się do włączenia komputer i uruchomieniu programu czy też przeglądarki internetowej. Kolejne założenie, ułatwiające życie użytkownikowi, to, nie twórzmy aplikacji które działają tylko i wyłącznie pod Internet Explorerem, mało tego, że przeglądarka ma olbrzymie dziury to jeszcze działa koszmarnie wolno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Drogi Gościu!

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI