Tworzenie aplikacji internetowych dla użytkownika

Czym będzie tworzenie aplikacji dla użytkownika ? Będzie to stworzenie aplikacji tak dobrej, że użytkownik będzie z niej zadowolony i bez problemu będzie ją obsługiwał.

Jeżeli więc prowadzimy firmę, która w swojej ofercie ma tworzenie aplikacji internetowych, pamiętajmy przy ich pisaniu, że mają być zrozumiałe dla użytkownika, nie dla nas. Większość użytkowników naszej aplikacji będą to zapewne osoby, które nie mają pojęcia o informatyce i potrafią tylko włączyć komputer i stworzyć jakiś dokument.

Tak więc nasza aplikacja musi być na tyle prosta, aby każdy użytkownik sobie z tym poradził. Im więcej zamieścimy w niej podpowiedzi tym będzie ona bardziej przyjazna użytkownikowi, który będzie na niej pracował.

Nasza aplikacja, nie może wymagać od użytkownika przeprowadzania skomplikowanych czynności, bardzo często podczas pisania aplikacji część danych zostaje załadowana do pamięci cache przeglądarki, a podczas aktualizacji aplikacji, należy wyczyścić tą pamięć. Z doświadczenia wiem, że tak prosta czynność już sprawia problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drogi Gościu!

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI