Systemy CMS jako aplikacje internetowe

CMS mówiąc po polsku jest to system zarządzania treścią danej witryny internetowej, bez wahania możemy określić mianem aplikacji internetowej. Systemy CMS sprawiają, że każdy przeciętny użytkownik, nie posiadając wiedzy informatycznej ma możliwość zarządzania treścią, jaka znajduje się w jego serwisie internetowym.

Projektowanie aplikacji internetowych, które mają za zadanie zarządzanie treścią powinniśmy rozpocząć od nastawienia się na to, że naszego systemu będzie korzystał właśnie użytkownik, który nie zna się na informatyce.

Dopiero wtedy będziemy w stanie stworzyć aplikację, która spodoba się i zachwyci wszystkich. Zaprojektujmy odpowiedni zrozumiałe działy, jak również napiszmy własny albo skorzystajmy z gotowego edytora tekstu, który w prosty sposób pozwoli użytkownikowi pracę zarówno od strony podglądu gotowego tekstu jak i od strony kodowej.

Bez wątpienia jednym z ważniejszych jest sposób wgrywania zdjęć przez CMS, starajmy się go zawsze jak najbardziej uprościć, aby użytkownik co najwyżej wybrał zdjęcie z dysku, a reszta aby wykonała się sama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drogi Gościu!

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI