Założenia przy tworzeniu aplikacji internetowych

Jakie założenia powinniśmy zawsze przyjąć przy pisaniu aplikacji internetowych ? Są to założenia, które zawsze muszą być spełnione w każdym wykonywanym przez nas projekcie, aby uniknąć późniejszych problemów.

Tworzenie aplikacji internetowych powinniśmy dokładnie zastanowić jaką funkcjonalność będzie miała aplikacja i komu będzie służyła. Każda aplikacja musi być tak napisana, aby współgrała z zainstalowanymi na serwerze protokołami, technologiami i certyfikatami po to aby nasza aplikacja, nie miała problemów z łączeniem się z bazą danych czy też nie wykazywała cały czas błędu.

Każda aplikacja, aby została dobrze przyjęta w danym środowisku musi być prosta i przyjazna użytkownikowi, wyobraźmy sobie, że na naszej aplikacji będą pracowali również ludzie, których wiedza na tematy związane z informatyką ogranicza się do włączenia komputer i uruchomieniu programu czy też przeglądarki internetowej. Kolejne założenie, ułatwiające życie użytkownikowi, to, nie twórzmy aplikacji które działają tylko i wyłącznie pod Internet Explorerem, mało tego, że przeglądarka ma olbrzymie dziury to jeszcze działa koszmarnie wolno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *