Tworzenie aplikacji internetowych dla użytkownika

Czym będzie tworzenie aplikacji dla użytkownika ? Będzie to stworzenie aplikacji tak dobrej, że użytkownik będzie z niej zadowolony i bez problemu będzie ją obsługiwał.

Jeżeli więc prowadzimy firmę, która w swojej ofercie ma tworzenie aplikacji internetowych, pamiętajmy przy ich pisaniu, że mają być zrozumiałe dla użytkownika, nie dla nas. Większość użytkowników naszej aplikacji będą to zapewne osoby, które nie mają pojęcia o informatyce i potrafią tylko włączyć komputer i stworzyć jakiś dokument.

Tak więc nasza aplikacja musi być na tyle prosta, aby każdy użytkownik sobie z tym poradził. Im więcej zamieścimy w niej podpowiedzi tym będzie ona bardziej przyjazna użytkownikowi, który będzie na niej pracował.

Nasza aplikacja, nie może wymagać od użytkownika przeprowadzania skomplikowanych czynności, bardzo często podczas pisania aplikacji część danych zostaje załadowana do pamięci cache przeglądarki, a podczas aktualizacji aplikacji, należy wyczyścić tą pamięć. Z doświadczenia wiem, że tak prosta czynność już sprawia problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *