Grafika w aplikacjach internetowych

Bardzo często zdarza się, że gdy chcemy sprzedać napisaną przez nas aplikację internetową nasz klient większą uwagę zwraca na szablon graficzny zastosowany w danej aplikacji, aniżeli na jej funkcjonalność.

Dlatego też kiedy weźmiemy się za projektowanie aplikacji internetowych musimy sobie uświadomić czy sami jesteśmy w stanie wykonać dla niej projekt graficzny. Jeżeli nie posiadamy doświadczenia w pracy z programami graficznymi takimi jak Photoshop czy Corel lepiej od razu zlecić komuś wykonanie takiego szablonu.

Grafika jaką zastosujemy będzie elementem rozpoznawczym naszej aplikacji, dlatego dobrze aby była ona wyjątkowa i niepowtarzalna, taka, że klient właśnie będzie ją kojarzył z naszą aplikacją. Grafika to pierwsza rzecz jaką widzi klient, reszta wychodzi dopiero później, jak to mówią w praniu.

Niejednokrotnie klient widząc dopieszczoną graficznie aplikację, jest w stanie wybaczyć jej nawet kilka błędów. Grafika to coś co pobudza nasze zmysły i właśnie dlatego ma tak duży wpływ na to czy aplikacja dobrze się sprzeda czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *